Blog

A hitrendszer tényleg valami gonosz manó, ami az akaratunk ellenére él bennünk és igyekszik teljesen tönkretenni az életünket? Egyáltalán mi köze van a babaváráshoz?nk fogni, érinteni, szagolni, vagy legalább mikroszkóppal megnézhető.

Amikor hitrendszerről beszélünk, az sokaknak teljesen megfoghatatlan, és elképzelhetetlen, ami nem is csoda, hiszen mindannyian arra lettünk kondicionálva, hogy csak az létezik, amit meg tudunk fogni és a hitrendszer viszont nem tartozik ezek közé - bár mondjuk a gravitáció sem -, éppen ezért nem hinni kell a létezésében, hanem megérteni a működését, mert ebből a szempontból pontosan ugyanúgy működik, mint a gravitáció.

Hirdetheti valaki, hogy ő bizony egyáltalán nem hisz a gravitációban, de a gravitációt baromira nem fogja befolyásolni az ő hite, és amikor figyelmen kívül hagyja és leesik a fa tetejéről, pont olyan sebességgel zuhan, és pont úgy összetöri magát, mint ha hitt volna benne.

Így van ez a hitrendszerrel is. Ha hiszel benne, ha nem, ugyanúgy működteti az életedet.

Persze értem, hogy hogyan és miből jön létre az a meggyőződés sokakban, hogy: a hitrendszer csak valami új spirituális marhaság, amivel a megmagyarázhatatlant próbálják magyarázni, és megetetni veled, hogy már az is a Te hibád, hogy nem akar a gólya megérkezni.

De nekem fontos, hogy megértsd, miről is van szó valójában, mert az, hogy itt vagy a csoportban, már önmagában azt sejteti, sok testi-lelki nehézségen, fájdalmon mentél keresztül eddig is, és szeretném, ha végre tisztán látnál, hogy ne kelljen továbbra is alá- alámerülnöd a pokolba.

Megpróbálom úgy átadni Neked, hogy akkor is könnyen fogyasztható legyen, ha nem tartod magad „spirituálisnak”. Ugyanis ez egyáltalán nem a spiritualitásról szól, hanem kizárólag arról, hogy emberek vagyunk, és az embereknek ilyen a működése. Mindenkinek!

Most képzelj el, egy gyönyörű egyszintes házat egy nagy hegy tetején. A házba minden oldalon óriási ablakokon keresztül árad be a napfény, és 360 fokos a panoráma.
Ez a ház valójában egy modern irányító központ, aminek ezen a szintjén bárhol szabadon mozoghatsz. Ám van egy lejáró, ami a hegy belsejébe vezet, ezt viszont őr védi, hogy illetéktelen behatoló biztosan ne juthasson át rajta egyik irányból sem.

A lejáró célja, hogy a fenti, ragyogóan világos házból a begyűjtött információkat villámgyorsan és könnyedén le lehessen juttatni az alsó szintre.
Az alsó szint nem más, mint egy óriási belmagasságú pince, ahol rengeteg apró, puha, rugalmas gömb alakú képződmény lakik. A pici gombócok tulajdonképpen mind-mind információcsomagok és a feladatuk az, hogy a memóriájukban tárolt információk szerint irányítsák a rendszert. Amelyik labdához friss információ érkezik, az aktívvá válik, a többiek lassabban végzik a dolgukat, vagy szunnyadnak, de a megfelelő infóval bármikor aktiválhatók ők is.

Ezek a kis puha-pihe gömbök minden hozzájuk leérkező információt úgy kezelnek, mint egy-egy követendő célt, és aszerint irányítják a rendszert, hogy biztosan a cél irányába haladjon. A fentről rendszeresen megkapott információk alapján pedig állandóan ellenőrzik azt is, hogy a legrövidebb úton haladnak-e a cél felé, és ha nem, azonnal kompenzálják az irányt, vagyis a fókuszt nem engedik egy pillanatra sem eltávolodni a céltól.

De a pici gombócok némelyike már nagyon öreg, az információi teljesen elavultak, és olyan célt követ még mindig, ami már rég nem aktuális, talán már nem is létező, vagy éppen nagyon nem kívánatos.

Ha észreveszed, hogy sehogy sem tudsz abba az irányba haladni az életedben, amerre szeretnél, mert mindig falakba ütközöl, akkor biztos lehetsz benne, hogy erről van szó.

Mit tehetsz, hogy ne szabotáljanak tovább a vágyad elérésében ezek a kitartó elöregedett apró pattogó gömbök? Igen, jól gondolod, ezeket kell elkapnod, és újakat költöztetni a helyükre, amik egészen más információkat hordoznak.

De hogyan?! Tudva azt, hogy a pincében vak sötét van, és a kis gombócok bármilyen fényforrást azonnal kiiktatnak, ráadásul bármilyen öregek legyenek is, észvesztő tempóban képesek ide-oda pattogni, a pincét pedig csakis egyetlen úton, a házon keresztül lehet megközelíteni, viszont a lejáratnál ott vár az akcióhősöket megszégyenítően felkészült és képzett őr, hogy megakadályozza a lejutást. 

De tegyük fel bejutottál, ott állsz egy lepkehálóval a kezedben, és a vaksötétben igyekszel elkapni a megszámlálhatatlanul sok közül pont azt az egy, vagy néhány gömböt, amelyek az elavult hitrendszereket tartalmazzák.

Na, jó, még mielőtt tényleg elhinnéd, hogy a hitrendszerek gonosz manók, és lehetetlen velük elbírni, nézzük meg, mi is valójában a szerepük az életünkben. Mindannyian temérdek hitrendszerrel rendelkezünk, és ez nagyon is jól van így.

A hitrendszer valójában egy általad tényként elfogadott alapigazság, egy megkérdőjelezhetetlen és fix viszonyítási pont (axióma), amire azért van szükség, hogy könnyebben eligazodj a világban.

A hitrendszereink által bekeretezzük magunknak a világot, és sablonként használjuk őket, mert nincs az az energiamennyiség, ami kellene ahhoz, hogy minden egyes pillanatban új és új megoldásokat kreáljunk a helyzetnek megfelelően. Így a saját, szubjektív (belső) valóságunkat objektív (külső) valóságként éljük meg általa.

Mondok egy hétköznapi példát. Ha gyermekkorodban állandóan ellenőrizte a szülőd, hogy hol vagy és mit csinálsz, úgy élhetted meg, hogy nem bízik Benned eléggé. Vagyis kialakult Benned az a hitrendszer, hogy „nem bíznak bennem”. Ezért, amikor a Párod csak ártatlanul, érdeklődő szándékkal megkérdezi a telefonban, hogy "hol vagy?", azonnal elgurul a gyógyszered, mert beaktivál, hogy talán ő sem bízik Benned. Hiszen a kérdésre kész hitrendszered van: azért ellenőriznek, mert nem bíznak meg bennem! Pedig egy kérdés, csak egy kérdés, aminek számtalan vonatkozása lehet. De ebben a szituban eszedbe se jut ezen elgondolkozni, mivel megkérdőjelezhetetlen tény az elmédben, hogy a bizalmatlanság van a háttérben.

Ez nem a Te hibád, sőt hibának se nevezném, de azt jól mutatja, hogy ha nem érted meg a működésedet (hogy miért értesz félre, vagy reagálsz néha túl dolgokat, vagy miért nem az történik, amit mindennél jobban szeretnél), akkor nem is tudsz változtatni rajta.

Egyébként a hitrendszereinket nem feltétlenül tudatosan alakítottuk, alakítjuk ki. Lehetnek a háttérben:

- transzgenerációs minták
- családi minták
- társadalmi-kulturális minták
- saját energetikai struktúra, amit magaddal hoztál

Mindenesetre, ha a párkapcsolatoddal, a várandóssággal, a gyermekszüléssel, az anyasággal, vagy a családdal kapcsolatban vannak olyan hitrendszereid, amelyek azt jelzik: "a gyermekvállalás nem jó ötlet", "nem megfelelőek rá a körülmények", és ezeket nem cseréled le, akkor számíts arra, hogy nagyon kemény és hosszú lesz a folyamat, ugyanis hihetetlen kreativitással fogják a legkülönbözőbb akadályokat az utadba gördíteni. Ha kell, akár testi tünetek, egészségügyi problémák formájában is.

De fontos azt is tudnod, mindig a Te kezedben van az irányítás, még ha ebben a pillanatban nem is látod, hogyan!

Na, de nézzük, hogyan is tudod elkapni és lecserélni ezeket a sötét pincében tevékenykedő, pattogó kis gombócokat.

Mindenekelőtt meg kell találnod, milyen korlátozó hitrendszer van a mélyben (pl. nem leszek jó szülő, nem érdemlem meg, a gyermek közénk áll, egyedül maradok a gyerekkel, nem akarsz olyan szülő lenni, mint a Tiéd, nem biztos, hogy ettől a férfitól akarok gyereket, stb.) Ezt megteheted úgy, hogy elcsendesedsz, és elkezded megkeresni a félelmeidet. Ahol félelmet találsz, ott biztosan van korlátozó hitrendszer.

Majd el kell altatnod az őrt (erre különböző technikák léteznek, pl. meditáció), mert erővel nem fogod elérni, hogy kényelmesen lesétálhass a pincébe, márpedig ennél mélyebbre kell menned. Pláne, hogy a hitrendszerek egymásra épülnek, és a legnagyobb hatékonysághoz a legmélyebben lévőt kell lecserélned.

Praktikus, ha kísér valaki az úton, aki egyrészt Rád adja az éjjellátó szemüveget, tudja, hogy melyik szobában kell keresned az elakadásért felelős gömbödet, és ismeri annak gyenge pontjait. Másrészt, ha sikeresen elkaptad, a kísérőd felviszi a házba és a nyitott ablakon át elengedi (meglepő módon, örömmel fog távozni a kis gombóc ☺️), majd a helyébe hoz egy olyan új, friss gömböcskét, aminek az információcsomagjában már olyan tartalmak vannak, amik a kívánt célod, az anyaság felé visznek. Vagyis, le kell cserélned azt, ami nem szolgálja az érdekeidet egy olyanra, ami a vágyaid felé visz. És ha ez megtörtént, a vezérlőműved az elavult cél helyett, már az új és kívánt célt követi.